Katamino

Rodzina Katamino – kolorowa, solidna i różnorodna

Pierwszym plusem tej edycji są drewniane klocki pokryte warstwą kolorowego jeziora. Kolorowa różnorodność ułatwia dzieciom znalezienie odpowiednich przedmiotów, a kształty, które tworzą na planie lub w pokoju, są oszałamiające wizualnie. Wszystkie elementy zostały solidnie wykonane. Oprócz 18 klocków, ta wersja zawiera drewnianą tablicę z 2 przegrodami, zeszyty i instrukcje, w których znajdziesz różne warianty gier i gier opartych na klasycznych zasadach Pentomino.
Rodzina Katamino – rozwija się poprzez zabawę

Katamino zdobyła wiele nagród w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, w tym grę roku 2015 magazynu Creative Child Magazine oraz nagrodę Parent’s Choice Awards 2003. Z tego powodu gra jest ceniona na całym świecie. Rozwija zdolności motoryczne dzieci, geometryczne umiejętności planowania i przestrzeni, wymusza logiczne myślenie i niezwykłe podejście do rozwiązywania zadań. Budzi także wielkie emocje poprzez współzawodnictwo lub chęć samodzielnego rozwiązywania problemów. Jest to gra rodzinna dla 1-2 osób z zadaniami dla dzieci w wieku 3 lat i starszych, a także dla dorosłych. Wersja rodzinna oferuje graczom:

Puzzle dla 3-latków

Samouczek zawiera 5 wzorów przedstawiających zwierzęta wyświetlane na jednym poziomie na blokach w pudełku. Kształtowanie jest dużym wyzwaniem dla przedszkolaków i są one bardzo zaangażowane. Oczywiście dzieci mogą tworzyć własne elementy składowe, można również odwiedzić oryginalną stronę internetową wydawcy www.gigamic.com lub wyszukać modele w Internecie. Byłbym jednak bardzo szczęśliwy, gdyby takie modele były również gromadzone na stronie internetowej polskiego wydawnictwa. Umieszczanie klocków własnej wyobraźni w samolocie lub w kosmosie daje dzieciom tyle samo przyjemności, co używanie klocków do innych gier. Ta gra jest dla 1 gracza.